Ukioklubas Naujienos Parama ūkiui Ūkininkams į pagalbą – gyvūnų draudimo įmokų kompensavimas

Ūkininkams į pagalbą – gyvūnų draudimo įmokų kompensavimas

2016-08-17

Tiek Lietuvoje, tiek Europoje netrūksta užkrečiamųjų ligų, kuriomis gali užsikrėsti ūkiniai gyvūnai. Jeigu ūkyje aptinkama tokia liga, jo savininkas gali netekti visos bandos, neretai tai gali reikšti ir ūkio žlugimą. Vienas iš būdų sumažinti nuostolius – tai gyvūnų draudimas. Juolab, kad dabar įmokos gali būti kompensuojamos iš Europos Sąjungos biudžeto, pasinaudojus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) parama.

Ūkininkams į pagalbą – gyvūnų draudimo įmokų kompensavimas
ŽŪM nuotr.

Nuo šių metų birželio 1 d. iki gruodžio 31 d. žemdirbiai gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos sritį „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimas“. Pagal šią priemonę remiami tokie sektoriai: galvijininkystė, avininkystė, ožkininkystė, arklininkystė, kiaulininkystė, paukštininkystė, o draudžiami ūkiniai gyvūnai yra šie: galvijai, avys, ožkos, arkliai, kiaulės, antys, kalakutai, vištos, putpelės, žąsys ir stručiai.

„Gyvulininkystės ūkiai, pasireiškus užkrečiamosioms ligoms, gali patirti milžiniškus nuostolius. Nuo netikėtų infekcinių ligų protrūkio niekas nėra apsaugotas, o jų padariniai gali būti itin skausmingi, tad verta  apdrausti savo turtą, juolab, kad daugiau nei pusė gyvulių draudimo įmokos – kompensuojama“, – sako Žemės ūkio ministerijos Finansų ir biudžeto departamento Nacionalinės paramos planavimo skyriaus vedėja Laura Sosunovičienė. Maksimali kompensacijos suma – 65 procentai draudimo įmokos. Pažymėtina, kad kompensacijos išmokamos tik draudžiant gyvulius nuo ligų, kurioms pasireiškus ūkyje turi būti išnaikinami visi ta liga susirgti galintys gyvūnai, t. y. tokiomis ligomis kaip galvijų maras, kiaulių maras, paukščių gripas, snukio ir nagų liga, mėlynojo liežuvio liga ir kt. Dėl iškilusio pavojaus lygio sprendžia veterinarijos specialistai. Draudžiant nuo vagysčių, traumų ar kitų galimų rizikų parama iš KPP lėšų nėra teikiama. 

Taip pat pažymėtina, kad parama teikiama tik jei pagal draudimo sutartį numatoma padengti apdraustos ūkinių gyvūnų rūšies nuostolio suma (draudimo suma) arba, įvykus draudžiamajam įvykiui – patirto ūkinių gyvūnų rūšies nuostolio suma viršija 30 proc. pareiškėjo vidutinės metinės praėjusių trejų metų laikotarpio draudžiamosios ūkinių gyvūnų rūšies vertės.

Remiantis statistikos duomenimis, Lietuvoje tik kas dvidešimtas ūkininkas draudžia savo gyvulius nuo ligų ar kitų nelaimių. Daugiausia savo ūkinius gyvūnus draudžia  Alytaus, Jonavos ir Panevėžio rajonų ūkininkai. 

Paramos pagal šią KPP priemonę gali kreiptis pareiškėjai, kurie laiko gyvūnus, įregistruotus Ūkinių gyvūnų registre, taip pat ūkininkas savo vardu turi būti įregistravęs žemės ūkio valdą. Kreipdamasis paramos pareiškėjas turi įrodyti, kad jo vykdoma žemės ūkio veikla yra reikšminga, t.y.  jo pagrindinė veikla ar įmonės tikslas yra žemės ūkio veiklos vykdymas, pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro ne mažiau kaip 33 proc. visų už praėjusius finansinius metus gautų pajamų arba metinė gautų tiesioginių išmokų suma už praėjusius metus neviršijo 5 tūkst. eurų.

Taip pat jau nuo rugsėjo 1 iki gruodžio 31 d. ūkininkai gali kreiptis dėl pasėlių draudimo įmokų kompensavimo. Pagal šią KPP priemonę remiama augalininkystė, daržininkystė, sodininkystė. Paramos gali kreiptis ūkininkai, kurie aktyviai vykdo žemės ūkio veiklą. Maksimali kompensuojama draudimo įmokos suma – 65 procentai.

Daugiau informacijos apie KPP priemones galima rasti Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėse (www.zum.lrv.lt, www.nma.lt).

 

Ar draudžiate ūkinius gyvūnus?

Loading...
Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
Prisjungti Registruotis
Užsisakyk naujienlaiškį!
Palaukite...

Ar draudžiate ūkinius gyvūnus?

Loading...

Skaityti straipsnį »

Daugiau apklausų

Mūsų draugai

UkioKlubas.lt FACEBOOK'E!

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite