Ukioklubas Naujienos Netradicinis verslas Netradicinė žemdirbystė: Vynuoginių sraigių auginimas

Visi straipsniai

Gairės

konkursas vaikams, vasariniai rapsai, grūdų supirkimo sutartys, žirniai, traktorių ralis, žirgų lenktynės, iniciatyvos, žolės pjovimas, ligų sukėlėjai, ekologinės gamybos ūkio sertifikatas, arkliai, medaus kainos, seniūnijos, grūdų saugojimas, darbuotojai, inžinierius, posėdis, snukio ir nagų liga, Sprendimų ratas 2011, kanapių auginimas Lietuvoje, vaiskrūmiai, žąsis, piktžplės, gamta, ekologiškas ūkininkavimas.
daugiau

Netradicinė žemdirbystė: Vynuoginių sraigių auginimas

Gairės: perdirbėjai, sraigių supirkimas, sraigės, vynuoginės sraigės, sraigių auginimas, nacionalinė vynuoginių sraigių asociacija.
2008-09-23

Lietuvoje vis daugiau žemdirbių domisi netradicinio ūkininkavimo galimybėmis. Viena jų, galinti tapti papildomu verslu ne tik ūkininkams, bet ir kitiems kaimo gyventojams, yra vynuoginių sraigių auginimas. Nacionalinės vynuoginių sraigių augintojų asociacijos prezidentas Rolandas Janušauskas įsitikinęs, jog auginti sraiges ne tik paprasta, bet ir pelninga.

Netradicinė žemdirbystė: Vynuoginių sraigių auginimas
nuotr.
  • Sraigių supirkimo įmonės Lietuvoje
  1. Voljero paruošimas ir aptvėrimas
  2. Sraigių išleidimas
  3. Voljero priežiūra
  4. Paruošimas žiemai
  5. Jauniklių išėmimas
  6. Papildomos priemonės, apsaugančios nuo sraigių pabėgimo

Pirmiausia pasirenkame tinkamą žemės sklypą ir tiksliai pažymime jo ribas. Voljero dydis turi būti ne mažesnis kaip 15 arų. Sklypo, kuriame veisime ir auginsime sraiges, paruošimo schema žemiau:

  1. Geltona spalva pažymėti visą vasarą šienaujami ruožai. Tokius ruožus keičiame visą vasarą. Kada žolė atauga, šalia išpjauname tokį pat ruožą ir taip keičiame visą vasarą.
  2. Trikampiais pažymėti nameliai-pavėsinės. Sraigės saulėtomis dienomis jose gali pasislėpti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes saulės spinduliai yra vienas iš sraigių priešų, taip, kaip ir smarkus lietus. Sraigės bijo tiesioginių saulės spindulių, nes jas labai greit ištinka saulės smūgis. Taip pat ir nuo lietaus, nes nuo per didelės drėgmės išsivysto grybelinės ir bakterinės ligos. Todėl būtina, kad sraigės turėtų kur užlipti, kol pradžius žemė. Galima sodinti vaismedžius, nes jie sraigėms atstoja namelius. Ant namelių dedame šieną – tai tampa pašaru rudeniui. Sraigės labai mėgsta šliaužioti ant šieno ir jį ėsti. Tiek vaismedžiai, tiek nameliai vieni kitiems netrukdo, o papildo.
  3. Geltoname fone matote pažymėtas žvaigždeles. Tai vietos, skirtos supilti gesintoms kalkėms. Tai maždaug 5-7 kg krūvelės, kurios turi būti papildomos visą vasarą iki pat žiemos. Tokiu būdu išsaugome tvirtus sraigių kiautus. Mažylių vystymuisi tai irgi yra viena iš būtiniausių medžiagų. Galima naudoti ir iš cukraus fabriko gaunamas cukrinių runkelių perdirbimo atliekas (išspaudas). Jos gana pigios ir puikiai pagerina žemės struktūrą. Praktiškai galima naudoti visas Lietuvoje perdirbtas daržovių ir grūdinių kultūrų atliekas. Tai viena iš galimybių kuo pigiau užauginti sraiges, nes sraigėms tai, ką išmeta mūsų perdirbėjai, yra puikus maistas.
  4. Kad turėtume kuo daugiau jauniklių, svarbu voljere kas 2,5 – 3 m padaryti gilias vagas. Gilios vagos reikalingos dėti kiaušinėliams, o ir sraigės mėgsta juose slėptis. Be to grioveliai kaupia drėgmę ir ilgiau ją išlaiko. Padarius vagas, patartina pasodinti varnalėšų šaknis, o jeigu įmanoma, dar būtų gerai paprastosios dilgėlės. Šie augalai yra natūralūs antibiotikai. Jie saugo sraiges nuo ligų.
  5. Kada viskas paruošta, galime statyti aptvarą. Paruoškime 2,9 m ilgio kuolus. Juos įkasame (įkalame) maždaug 1 m gylyje, o virš žemės turi likti apie 1,9 m, nes viršutinėje kuolo dalyje tvirtinsime storą žvejybinį valą. Po to išorinėje kuolų pusėje pritvirtiname 2 mm storio vielą, kad vėliau būtų galima užtemti tinklą. Ant vielos užtraukiame tinklą. Geriausia būtų, kad tinklo akučių diametras būtų 3-5 mm. Prieš įkasant kuolus, reikia išarti gilią vagą, kad dedant tinklą nereikėtų kasti griovelio tinklui. Tinklas į žemę turi būti įleistas apie 20 cm. Taip mes apsaugosime sraiges nuo kurmių ir kitų graužikų. Virš voljero ištemptas valas apsaugos pirmamečius jauniklius. Iš karčios patirties žinau, kaip varnos ir gandrai mėgsta sraigių jauniklius. Būna, kad išlesa visus jauniklius.
  6. Jei šalia jūsų yra kitas sklypas, patarčiau palikti nors pusės metro apsauginę juostą, nes kai kurios sraigės sugeba išlipti. Nors jų būna nedaug, bet reikia rytais apeiti ir surinkti išlipusias iš aptvaro sraiges. Todėl verta įrengti elektrinį piemenį (žiūr. aprašymą šioje).

Dar keletas praktinių patarimų

Reikėtų pažymėti, kad kiekvieną rudenį, kada sraigės jau susiruošia žiemai, būtų gerai sukrauti kas 3 m mėšlo krūvas. Geriausia, kad būtų arklio mėšlas. Jeigu tokio neturime, galima dėti bet kurį kitą išskyrus kiaulių mėšlą. Sudėtos arklio mėšlo krūvos jums pagerins dirvožemį ir sudarys dirbtinas kalveles dėti kiaušinėliams. Išsiritus jaunikliams, tai bus pašaras. Būtina nepamiršti, kad mėšlas būtinai turi būti dedamas iš rudens, kad per žiemą mėšlas perdegtų. Nepamirškite, kad šienauti ruožus reikėtų saulėtos šiltos dienos viduryje, nes tuo laiku sraigės būna pasislėpusios. Geriau būtų, kad po voljerą vaikščiotumėte batais minkštais padais. Tai galima jausti sraiges. Grįžkime prie šienavimo – sraigės mėgsta baltuosius dobiliukus. Jeigu mes nešienausime, juos užgoš aukštesnės žolės ir jie peraugs, nebeteks savo naudingųjų savybių. Be to, šienaudami sukuriame dirbtiną pavėsį, leisdami aukštaūgėms žolėms užaugti, o išpjautuose ruožuose lengviau stebėti ir, reikalui esant, išrinkti sraiges. Šienaujama pieva atauga minkštesnė. Reikia prisiminti, kad maždaug nuo rugpjūčio vidurio šienauti nebereikia, nes taip mes sukuriame dirbtiną užklotą nuo šalčio. Norėčiau taip pat pabrėžti kalkių reikšmę. Jas reikėtų visą laiką papildyti, nes tai vienas iš svarbiausių komponentų, reikalingų sraigių vystymuisi.

Rolando Janušausko informacija

Rolandas Janušauskas yra nacionalinės vynuoginių sraigių asociacijos vienas iš įkūrėjų. Jis kaip patyręs augintojas suteikia konsultaciją, padeda įsigyti vynuoginių ir afrikinių sraigių vynuogines bandas. Taip pat jis gamina voljerus iš savo medžiagų ir parduoda auginimo technologijas.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Pluoštinių kanapių auginimo legalizavimas skinasi kelią

Pluoštinių kanapių auginimo legalizavimas skinasi kelią

Balandžio 19, 07:21
Seimas po svarstymo pritarė europiniams Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės...

Kaimo reikalų komitetas už pluoštinių kanapių auginimą

Kaimo reikalų komitetas už pluoštinių kanapių auginimą

Balandžio 11, 07:21
Vakar posėdyje Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė išvadoms dėl pluoštinių kanapių...

Paslaugų kvitai

Paslaugų kvitai

Balandžio 2, 13:59
Nuo 2013 m. balandžio 1 d. sezoninėms ir aukštos kvalifikacijos nereikalaujančioms...

Komentarai (6)

* Vytautas  2012-10-21
Esu labai susidomėjęs sraigių auginimu, tačiau kaip ir Ramunė, apie tai nieko nežinau. Ką galit patarti ar net parodyti tokiam smalsuoliui , kaip aš. Atsilyginčiau.
* ramune  2012-10-03
noriu sužinoti ką reikia daryti pradedant sraiges auginti patarkite sudomino.












* sraigius  2012-05-11
Panasiais klausimais siulyciau kreiptis i sraigiu augintojus, kurie ne pirmi metai augina sraiges. O del voljeru pavyzdzdiu tai ju interente gana daug, tik reikia netingeti paieskoti
Va pabandyk susisiekti su siais sraigiu augintojais: www.sraigiuukis.lt
* kestutis  2011-12-12
kaip suprast
* kestutis  2011-12-12
kur galetu nusipirkti voliera sraigems ir kiek jis kainuoja
* Kęstutis  2011-06-19
Norėčiau sužinoti jūsų kontaktus : )


Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Enternet - SEO paslaugos.

Taip pat skaitykite