Ukioklubas Naujienos Gyvulininkystė Siekiantiems išmokų - reikalavimas laikyti ūkinius gyvūnus

Visi straipsniai

Gairės

žemės ūkio produkcija, šiferio stogų šalinimo programa, medžiotojų teisės, laukinių gyvūnų laikymas, žemės apmokestinimas, ekologiįki ūkiai, biomasė, žemdirbių problemos, rekomendacijos, kreditai, melžimo robotas, bauda, kaimas, rapsų pasėliai, Sprendimų ratas, mėsinės avys, žuvų perdirbėjai, kooperacija, savaeigis purkštuvas, nevyriausybinės organizacijos, žemės ūkio politika, biodegalų gamyba, medžioklė, savaeigės žoliapjovės, sėkla.
daugiau

Siekiantiems išmokų - reikalavimas laikyti ūkinius gyvūnus

Vasario 4, 10:00

Nacionalinė mokėjimo agentūra primena, kad ūkininkai, gaunantys tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei paramą pagal kai kurias su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemones, privalo laikyti nustatytą ūkinių gyvūnų skaičių.

Siekiantiems išmokų - reikalavimas laikyti ūkinius gyvūnus
Reikalaujamų laikyti ūkinių gyvūnų skaičius (skaičiuojama sutartiniais gyvuliais 1 ha – SG/ha) priklauso nuo to, kokioje paramos schemoje dalyvauja pareiškėjas. Svarbu nepamiršti, kad laikomi ūkiniai gyvūnai turi būti įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre.
 
Nuo 2014 m. – didesnis gyvulių skaičius
 
Privalomai laikyti ūkinių gyvūnų skaičius gaunantiems tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus kasmet didėjo. Pavyzdžiui, deklaruojant pievas ir ganyklas ūkinių gyvūnų skaičius 1 deklaruotam hektarui 2012 m. turėjo sudaryti ne mažiau kaip 0,1 SG, 2013 m. – ne mažiau kaip 0,2 SG. Nuo 2014 m. reikės laikyti ne mažiau kaip 0,3 SG.  
 
Siekiančiųjų gauti tiesiogines išmokas SG skaičiuojamas pagal einamaisiais metais laikomų SG vidurkį, gyvuliai turi būti išlaikyti valdoje (valdytojo ir (ar) partnerio) nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre.
 
Tiesa, minėtas reikalavimas netaikomas pareiškėjams, kurie nelaiko gyvulių, tačiau jų deklaruoti pievų ir ganyklų plotai 2012 m. sudarė ne daugiau kaip 30 proc., 2013 m. – ne daugiau kaip 20 proc., nuo 2014 m. sudaro ne daugiau kaip 10 proc. visų tiesioginėms išmokoms deklaruotų ir tinkamų paramai žemės ūkio naudmenų.
 
Reikalavimai dalyvaujantiems KPP priemonėse
 
Jei pareiškėjas siekia gauti išmokas pagal kitą paramos schemą – KPP priemonę „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, nuo 2012 m. jis privalo laikyti ne mažiau kaip 0,5 SG/ha, skaičiuojant pagal Ūkinių gyvūnų registre praėjusių metų duomenis.
 
Pareiškėjai, deklaruojantys pievas ir ganyklas pagal KPP priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Kraštovaizdžio tvarkymas“ ir dalyvaujantys veikloje „Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“, nuo 2012 m. turi laikyti ne mažiau kaip 0,2 SG/ha. Šis reikalavimas taikomas naujiems pareiškėjams nuo 2012 m. arba esamiems pareiškėjams, prisiimantiems įsipareigojimus naujiems plotams.
 
Paprastai pareiškėjai, deklaruodami žemės ūkio naudmenas ir kitus žemės plotus, prašo išmokų pagal kelias paramos schemas, todėl, apskaičiuojant reikalaujamų laikyti SG 1 deklaruojamam hektarui skaičių, būtina atsižvelgti į skirtingose priemonėse keliamus reikalavimus. Pareiškėjų patogumui preliminariems išmokų dydžiams pasiskaičiuoti yra sukurtos skaičiuoklės.  Jas galima rasti, paspaudus šią nuorodą.
 
Informacija bus suteikta kreipiantis į NMA
 
Apie savo paraiškos būseną, galimai pritaikytas sankcijas, išmokėtą paramos sumą bei kitą su išmokomis susijusią informaciją pareiškėjai gali gauti paskambinę Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) bendruoju informacijos teikimo  telefonu (8 5) 2526999 arba trumpuoju numeriu 1841, užregistruodami klausimą interneto svetainėje , siųsdami el. paštu arba tiesiogiai atvykę į NMA. Be to, visus duomenis apie apskaičiuotas išmokas bei pritaikytas sankcijas (jeigu tokios pareiškėjui buvo taikytos) galima matyti NMA informaciniame portale adresu www.nma.lt/ Paslaugos/ Informacinis portalas, tiesiog per banką prisijungus prie savo sąskaitos. Sąskaita turėtų būti atidaryta fizinio asmens vardu.
 
Svarbu atkreipti dėmesį, kad informaciją apie konkrečias išmokas ar pritaikytas sankcijas NMA specialistai, vadovaujantis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktų reikalavimais, gali suteikti tik pačiam pareiškėjui ir tik prieš tai identifikavę jo tapatybę. Tretiesiems asmenims, tarp jų – ir žiniasklaidos atstovams – duomenys apie pareiškėjus teikiami tik įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka. Tačiau NMA specialistai visada yra pasirengę suteikti visą viešąją informaciją apie NMA administruojamas paramos priemones bei keliamus teisės aktų reikalavimus, taip pat kitą turimą informaciją, jei jos teikimo neriboja teisės aktų nuostatos.
Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Biologizacija – pažangus gyvūnų gerovės, produktyvumo didinimo ir mėšlo apdorojimo būdas

Biologizacija – pažangus gyvūnų gerovės, produktyvumo didinimo ir mėšlo apdorojimo būdas

Trečiadienį 07:30
Lietuva – šalis turinti ilgalaikes gyvulių, paukščių ir žvėrelių auginimo tradicijas....

Gyvulininkystės plėtrai – programa, lėšos ir specialistai

Gyvulininkystės plėtrai – programa, lėšos ir specialistai

Antradienį 10:09
„Gyvulininkystė sukuria žymiai didesnę pridėtinę vertę, čia daugiau sukuriama galutinio...

Patobulinta Galvijų veislininkystės informacinę sistemą (GVIS)

Patobulinta Galvijų veislininkystės informacinę sistemą (GVIS)

Gegužės 8, 15:33
Galvijų veislininkystės informacinę sistemą (GVIS) buvo patobulinta ir dabar...

Komentarai (0)

 

 

Dalyvauti fotokonkurse

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite