Ukioklubas Naujienos Bitininkystė Ūkininkams ir bitininkams: naujos augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės

Ūkininkams ir bitininkams: naujos augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės

2014-05-07

Artėjant vasarai, ūkininkai ir bitininkai Žemės ūkio ministerijoje vėl susėdo prie derybų stalo – nei viena pusė nenori, kad nuo pasėlių apdorojimo cheminiais preparatais žūtų bitės. „Dabartinės augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės, susijusios su bičių tausojimu, yra moraliai pasenę ir verčia šių produktų naudotojus jaustis nusikaltėliais. Turime užkirsti kelią ūkininkų ir bitininkų konfliktams bei sureguliuoti jų tarpusavio santykius“, – diskutuojant dėl naujai kuriamų taisyklių, pabrėžė žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas.

Ūkininkams ir bitininkams: naujos augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės
Claus Rebler nuotr.

Naujai rengiamose Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklėse bus nemažai pasikeitimų. Bičių laikytojas, siekdamas apsaugoti savo laikomas bites nuo kenksmingo augalų apsaugos produktų poveikio, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Ūkinių gyvūnų registre turės pažymėti registruoto bityno bičių laikymo vietas, o prieš 3 kalendorines dienas  pranešti apie bičių šeimų perkėlimą ar naujų avilių pastatymą. Savo ruožtu, žemės naudotojas, besirengiantis purkšti žydinčius augalus, prieš 2 kalendorines dienas šiame registre turės nurodyti planuojamo purškimo datą, vietą, naudojamo cheminio preparato pavadinimą ir kitus duomenis. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras nedelsdamas turės pranešti apie tai bičių savininkams, kurie jas laiko 2,5 km atstumu nuo purškiamo ploto. Taip bičių laikytojai galės apsaugoti savo augintines, uždarydami jas aviliuose ar kitais būdais.

Susitikime dalyvavę Žemdirbystės instituto mokslininkai ir Agronomų sąjungos atstovai pastebėjo, kad be augalų purškimo žemės ūkis neišsivers – rapsų derliaus tokiu atveju net nereikėtų tikėtis. Į argumentus įsiklausę bitininkai  sutiko, kad žydintys augalai galėtų būti purškiami naktį apie tai iš anksto informavus. Valstybinė  augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, sužinojusi apie tam tikrų augalų ligų riziką ar jų paplitimą, išimtiniais atvejais leis žydinčius augalus purkšti dienos metu. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad purškiant turėtų būti naudojami tik registruoti augalų apsaugos produktai.

"Bendromis Žemės ūkio ministerijos, ūkininkų ir bitininkų jėgomis kuriamos taisyklės privalo būti kuo paprastesnės ir neturi trukdyti dirbti“, – sakė viceministras R. Šatkauskas.

Dalintis:

Komentarai (1)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
* Remigijus Slavinskis  2016-05-19
O tai kaip yra su tais sklypais, kur žemes ūkio paskirties žemė susikerta su namų valda, ir toje namų valdoje yra šulinys, maži vaikai, o nuo tvoros tik 1 metras, ar neturi taip pat suderinti su sklypo savininkais.
Ačiū.
Prisjungti Registruotis
Užsisakyk naujienlaiškį!
Palaukite...

Ar draudžiate ūkinius gyvūnus?

Loading...

Skaityti straipsnį »

Daugiau apklausų

Mūsų draugai

UkioKlubas.lt FACEBOOK'E!

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite